Časopis Computerworld vyhlásil - letos naposled - finalisty 3. kola soutěže IT produkt roku. INTELEK do této soutěže opět přihlásil některé ze svých zajímavých produktů a rozhodně neudělal chybu.
INTELEK se svými produkty postoupil do finále třetího kola souteže IT rodukt roku s těmito produkty: Indoor jednotka Alvarion WiMAX BreezeMAX Micro BST, outdoorové WiFi AP stejného výrobce a Point to Point spoj Quick Bridge od Proximu. Všechny jsou zažazeny v kategorii Komunikační produkty.
Kompletní výsledky 3. kola soutěže si přečtěte
zde, výsledky 2. kola
zde a výsledky 1. kola jsou k dispozici
zde.
BreezeMAX Micro BST
Základnová stanice s přesným označením
MAX-MBST-IDU-4CH-DC je výborná volba pro všechny, kteří to se svou WiMAX sítí myslí opravdu vážně. V tomto případě se jedná o Indoor provedení zamontovatelné do standardního 19" racku. Nasazení této jednotky je výbornou volbou hlavně v případě, že chcete provozovat WiMAX síť většího rozsahu neboť umožňuje připojení až dvou outdoor jednotek pomocí koaxiálního kabelu. Základnová stanice umožňuje centralizovaný dohled a řízení celé podsítě včetně klientských zařízení. Samozřejmostí jsou také pokročilé možnosti řízení kvality služeb a kvalitní připojení do páteřní sítě pomocí technologie Ethernet 10/100. Velmi pohodlná a efektivní vzdálená správa jednotky je možná pomocí externích aplikací AlvariSTAR a AlvariCRAFT.
QuickBridge 60250
Futuristicky vyhližející zařízení od Proximu,
QuickBridge 60250 je určeno pro operativní vytváření vysokorychlostních point to point bezdrátových spojů. Pracuje na frekvenci 60 GHz, což zaručuje velmi vysokou přenosovou rychlost, která dosahuje 100 Mbit/s, v případě využití agregace až 200 Mbit/s. Computerwold u zařízení QuickBridge mimo vysokých přenosových rychlostí a snadnosti instalace ocenil také přehlednou a rychlou správu přes webové rozhraní, případně protokol SNMP. Zařízení obsahuje integrovanou anténu s vysokým ziskem 38 dBi. Ideální nasazení spoje je propojení mezi budovami na vydálenost 500 až 1000 metrů. Špičková bezdrátová technologie tedy umožňuje ušetřit velké množství peněz při budování páteřních spojů, případně vytvoření velmi rychlé zálohy optických tras.
Alvarion Outdoor WiFi AP
Při vytváření WiFi přístupových bodů nebo hotspotů je důležitý výběr vhodného umístění. Ideální jsou vyvýšená místa, stožáry, budovy. V takových případech bývá někdy obtížné zabezpečit napájení, ale přivedení dostatečné konektivity je mnohdy ještě větším oříškem. A to zvláště za situace, kdy je zapotřebí využít outdoor řešení. Alvarion, jakožto výrobce opravdu profesionálních bezdrátových zařízení, myslí i na takovéto problémy, a proto přšel s Outdoorovým WiFi AP s označením
ALVR-Wi2-ODU-b/g. To je bez nadsázky jedním z nejuniverzálnějších přístupových bodů současnosti. Podporuje nejen technologie WiFi (802.11 b/g), ale také umožňuje připojení outdoorové klientské stanice pro technologie WiMAX, a to BreezeACCESS VL nebo BreezeMAX a dokáže zajistit i napájení. Computerworld v tomto případě ocenil nejen špičkový AP / hotspot pro WiFi, velmi dobré mechanické provedení, možnost připojení až dvou externích antén, ale hlavně obrovskou variabilitu přivedení konektivity a podporu mobilních služeb pro koncové klienty.
Závěr
Při vyhlašování pravidelné soutěže IT produkt roku Intelek opět prokázal, že na český trh dodává zajímavá a funkční zařízení nejvyšší kvality. To jsou, spolu s nízkými cenami a výbornou podporou, důvody, proč tak mnoho firem volí řešení od Inteleku a hlavně proč se k nám naši zákazníci tak rádi vracejí.